سیل پات

سیل پات

سیل پات به عنوان محفظه های آب بند شناخته می شوند. مخازن تحت فشار جوش داده شده ای هستند که به ابزارها و شیرها اجازه می دهند، در راستای لوله های مسیردار متصل شوند تا نمونه برداری از خط، حذف سیال و سایر فرآیندها امکان پذیر باشد.

آنها برای محافظت از سیستم ها و دستگاه های اندازه گیری حساس با به دام انداختن و نگهداری میعانات و مواد خارجی که ممکن است، در خطوط سرویس گازی تجمع پیدا کنند، استفاده می شوند. Seal pot به عنوان یک مانع مایع بین خط اصلی و ابزار ثانویه برای جلوگیری از رسیدن بخار، بخارات و سیالات فرآیند خورنده ، چسبناک به آن ابزارها استفاده می شود.

نحوه ساخت سیل پات

سیل پات ها شامل یک قطعه لوله بدون درز با کلاهک های جوش لب به لب در هر انتها هستند. سپس اتصالات در موقعیت مورد نظر که توسط کاربر نهایی مشخص شده است جوش داده می شوند.

 

سیل پات چه کاری انجام می‌دهد؟

Seal Pots قبل از خط منبع نیرو استفاده می شود، زیرا دمای میعان بسیار بالا است. بنابراین این بخار دمای بالا ممکن است، مستقیماً به دیافراگم فرستنده فشار آسیب برساند. بنابراین از دیگ میعانات استفاده می کنیم.

Seal Pots برای جمع آوری و تجمع میعانات و ذرات بیرونی استفاده می شود. فضاهای چگالشی به محافظت از ابزارهای ظریف با دهانه های کمتر در برابر آسیب دیدگی یا گرفتگی توسط خرابه های دور کمک می کند. اتصال پایینی به عنوان دریچه تخلیه برای حذف میعانات استفاده می شود.

ویژگی های سیل پات

سیل پات ها ماموریت بسیار مهمی دارند. این وسیله ترتیب آب بندی شناور باید برای دستیابی به الزامات متناقض شناوری منفی و آب بندی موثر باشد. از این دستگاه برای فشار و دمای عملیاتی گاز برای طراحی پارامترهای مختلف دیگ مهر و موم تخلیه خودکار استفاده می شود. Seal pots به طراحی و انتخاب مناسب به افزایش عملکرد فرآیند کمک می کند.

سیل پات ها به طور کلی گازهای فرآیند را جابجا می کند و از فولاد کربنی با مقاومت کششی بالا مناسب برای این کاربرد ساخته شده است در صورت نیاز می توان در این وسیله از فولاد ضد زنگ نیز استفاده کرد. این شناور از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده است و آب بندی زیرین به دلیل استفاده از مواد ویتون با کیفیت بسیار موثر است.

هدف اصلی سیل پات گرفتن و نگهداری میعانات و مواد خارجی است. این از آسیب به سیستم اندازه گیری و منیفولد جلوگیری می کند.

سیل پات ها به عنوان مانعی بین خط اصلی و ابزارهای ثانویه در اندازه گیری بخار یا بخارهای دیگر استفاده می شود که به حالت مایع میعان می شود و سازگاری با ابزارهای ثانویه را تضمین می کند. همچنین می توان از آنها برای خنک کردن مایعات با دمای بسیار بالا استفاده کرد. مهم ترین خصوصیات این محصول عبارت اند از:

 

 •  ساخت لوله بدون درز
 •  مطابق با استانداردهای ASME ساخته شده است
 •  تنظیمات کوپلینگ چندگانه
 •  طیف گسترده ای از درجه بندی فشار
 •  می توان به دریچه تخلیه اختیاری نصب کرد
 •  قابلیت ردیابی کد حرارتی
 •  جوشکاری بر اساس ANSI بخش IX
 •  مصالح ساختمانی دارای اوراق گواهینامه باشد

از سیل پات در چه صنایعی استفاده می‌شود؟

از آنجایی که سیل پات برای محافظت از سیستم ها و دستگاه های اندازه گیری حساس استفاده می شود، در صنایع مختلفی برای به دام انداختن و نگهداری مواد خارجی که ممکن است در خطوط سرویس گازی تجمع پیدا کنند، استفاده می شود. Seal pots را برای صنایع زیر تولید می کند:

 

 •  کارخانه های شیمیایی
 •  کارخانه های نفت و گاز
 •  نیروگاه های تولید برق
 •  کارخانه های فولاد
 •  مواد محفظه میعان

 

سیل پات را در فولاد کربن و فولاد ضد زنگ تولید می کند. اگر از فشارهای بالاتر استفاده می شود، P-91، P-21، P-11 مواد رایجی هستند که ما با آنها کار می کنیم تا دما و فشارهای بالاتر را تحمل کنیم. استفاده از فولاد ضد زنگ را برای گلدان های قطره ای به دلیل ویژگی های طولانی مدت آن توصیه می کنیم. فولاد کربنی مقرون به صرفه ترین ماده مورد استفاده است و گالوانیزه گرم گزینه ای برای افزایش طول عمر دیگ فولاد کربنی است. آلومینیوم و مس به دلیل ماهیت نرم ترشان برای اتاقک ها قابل استفاده نیستند.

Seal Pots برای تخلیه مواد خارجی یا باقی مانده از خط لوله طراحی شده است و در نتیجه از اجزای حیاتی سیستم ابزار دقیق محافظت می کند. معمولا بخار از Seal Pot عبور داده می شود. باقیمانده میعانات از اتصال شیر پایین تخلیه می شود. بسته به نیاز سیستم، نصب می تواند خطوط عمودی یا افقی باشد. همچنین از Seal Pots قبل از خط فرستنده فشار استفاده می شود زیرا دمای بخار بسیار بالاست بنابراین این دما بالاست. بخار مستقیماً ممکن است به دیافراگم فرستنده فشار آسیب برساند.

کاربرد سیل پات

Seal Pots در پالایشگاه‌ها، کارخانه‌های فرآوری بخار نفت مایع، کارخانه‌های پتروشیمی، سیستم‌هایی که به سختی می‌توان از گرد و غبار، زنگ‌زدگی، خاک و غیره محتویات جامد جلوگیری کرد استفاده می‌شود. از Seal Pots نیز می‌توان برای خنک کردن مایعات با دمای بالا استفاده کرد. گلدان های مهر و موم برای ارائه یک آب بندی مایع در میان ابزار فرآیند و گازهایی مانند بخار استفاده می شود.

جمع بندی

هدف اصلی یک سیل پات ثابت نگه داشتن سطح مایعات است. Seal pot برای مواد با چگالی بالا و مواد خورنده برای کمک به محافظت از ابزار اندازه گیری فشار استفاده می شود. تکنسین های اختصاصی دیگ مهر و موم ما به عنوان توسعه دهنده تیم شما به دنبال بهترین منافع شما هستند. سابقه و تجربه آنها به آنها توانایی منحصر به فردی برای ارائه راه حل سفارشی که اهداف شما را در بر می گیرد، می دهد.

×