نحوه کار کنتورآب هوشمند

نحوه کار کنتورآب هوشمند

کنتور آب هوشمند یک وسیله ای است که وظیفه آن، اندازه گیری حجم آب می باشد و بر میزان استفاده از آب نظارت می کند. این وسیله همان طور که از اسمش مشخص است، به صورت هوشمند کار می کند. این وسیله بسیار خوب است و یک جوری برای همه ضروری است به دلیل آن که می توان حجم مصرفی آب را بررسی کنند و در مصرف آن صرف جویی کنند. ما در این مقاله می خواهیم به صورت کامل در مورد نحوه کار کنتور آب هوشمند با شما صبحت کنیم و کاربر های آن را نام ببریم تا شما به خوبی با این دستگاه آشنا بشوید، با ما همراه باشید.

چرا از سیستم کنتور آب هوشمند باید استفاده کرد؟

امروزه استفاده از آب شیرین بسیار زیاد شده و افراد زیادی در صرفه جویی از آب هیچ تلاشی نمی کنند و خیلی راحت این سرمایه بزرگ را هدر می دهند. مثلا شیر آب را باز می کنند و کارهایشان را مثل مسواک زدن، ماشین شستن، حمام رفتن و… انجام می دهند که این کار برای آینده بسیار خطرناک و بحرانی است، چون احتمال دارد در آینده هیچ آبی نباشد و از آن جایی که ایران یک کشور به نسبت خشکی است باید از این نعمت صرفه جویی کنیم.
همان طور که می دانید آب یک منبعی است که اگر از آن به خوبی استفاده نکنیم، ممکن است یک روزی به مشکل کمبود آب مواجه بشویم و آب در دسترس همگان قرار نگیرد، البته افزایش جمعیت هم روی کمبود آب تاثیر می گذارد و هر چقدر جمعیت زیاد باید در نتیجه مصرف آب بالا می رود.
کنتور آب هوشمند وسیله ای است که میزان آب مصرفی را اندازه گیری می کند اگر از این وسیله در همه جا استفاده شود تاثیر بسیار زیادی در صرفه جویی آب می گذارد، به این صورت که میزان آب را اندازه می گیرد و بررسی می کند که آن آبی که آن شخص استفاده کرده است زیاد می باشد یا کم و بر اساس آن، آن شخص تلاش می کند که در مصرف آب صرفه جویی کند تا کنتور آب عدد کمتری را نشان بدهد.

 

مزایا استفاده از کنتور هوشمند آب

استفاده از کنتور هوشمند آب بسیار مزایا دارد که می توان گفت:

 •  تنظیم میزان آب ورودی
 •  نمایش پرتال برای کاربران از نحوه استفاده آن
 •  اجرای طرح تشویقی برای کسانی که از آب به درستی استفاده کرده اند و صرفه جویی کرده اند
 •  میزان مصرف با دقت نمایش داده می شود و امکان خطا نشان دادن در آن خیلی کم است
 •  خروجی این کنتور بسیار راحت است و در صورت خرابی این وسیله به راحتی می توانید آن را باز کرده و آن تعمیر کرده
 •  اگر میزان مصرفی آب شما بالا برود به شما هشدار می دهد که در صرفه جویی آن اقدام کنید
 •  نمایش میزان استفاده از آب به صورت مداوم
 •  تعداد دفعات ورود آب
 •  ذخیره سازی اطلاعات

 

طریقه کار کردن کنتور آب هوشمند

در واقع کنتور آب یک وسیله ای هوشمند است که آن را به کنتور آب اصلی وصل می کنند و اطلاعاتی در مورد آب در اختیار شما قرار می دهد. در واقع کنتور هوشمند آب دارای قسمت های مختلفی است که در یک قسمت کنتور آب، میزان جریان آب را اندازه گیری می کند و در قسمتی داده های جریان را بررسی می کنند و در قسمت آخر تمام اطلاعات را جمع آوری کرده و آن را در پورتال افراد به صورت آنلاین به نمایش می گذارد.

 

خرید کنتور آب هوشمند

از آن جایی که کنتور آب هوشمند بسیار کارایی دارد و برای صرفه جویی در آب بسیار مهم است و بیشتر افراد باید آن را خریداری کنند و از آن استفاده کنند. برای خرید کنتور آب هوشمند شما می توانید به فروشگاه ها و سایت های معتبر مراجعه کنید و محصول مورد نظرتان را تهیه کنید و از آن به خوبی استفاده کنید.
سایت دیفاکو این امکان را برای شما فراهم کرده تا شما محصولتان را با خیال راحت از این سایت خریداری کنید چون این سایت علاوه بر تضمین کیفیت که از بهترین کیفیت و برند ها استفاده می کند تضمین قیمت هم می دهند که نصبت به سایر فروشگاه ها و سایت ها قیمت مناسبی دارد و شما با خیال راحت می توانید کنتور آب هوشمند را خریداری کنید.
اما برای این که محصول خوب و با کیفیت تهیه کنید باید به چند نکته دقت کنید تا بعد از خرید با مشکل مواجه نشوید این نکات شامل موارد زیر است.

 •  حتما هنگام خرید به آرم استاندارد آن توجه کنید که مطمئن شوید که آن محصول تمام نکات استانداردی را دارد
 •  حتما وسیله چک کنید تا خرابی ای در آن نداشته باشد چون اگر خراب باشد هنگام اتصال به کنتور آب دستگاه کار نمی کند
 •  ببینید آن محصول گارانتی دارد یا خیر. گارانتی می تواند مهم باشد چون اگر آن محصولی که شما تهیه کرده اید خراب شده باشد شما می توانید به راحتی آن را که شرکت خودش ببرید و آن را یا تعمیر کنند و یا آن وسیله را تعویض کنند
 •  اتصالات آن را بررسی کنید که لوله ها پاره نباشند

قیمت کنتور آب هوشمند

کنتور آب هوشمند با توجه به کارایی که دارد برای اکثریت جامعه لازم است و باید آن را تهیه کنند. قیمت کنتور آب هوشمند با توجه به کیفیتی که دارد متفاوت است یعنی هر چقدر که این محصول با کیفیت باشد آن محصول گران تر می شود و به تبع آن محصول عمر بالایی دارد و زمان زیادی می توانید از آن استفاده کنید.

 

جمع بندی

استفاده از کنتور آب هوشمند در هر خانه ای باید باشد به علت آن که این دستگاه همان طور که گفتیم به صرفه جویی در آب کمک بسیاری می کند و میزان آب مصرفی آب را بررسی و به نمایش می گذارد و اگر مشترکی، آب زیادی مصرف کرد و صرفه جویی نکرد برای آن اخطار می آید و در قبال آن اگر از آب به خوبی استفاده کرد که آن مشترک طرح تشویقی می دهند.
سایت دیفاکو سایتی است که در آن این گونه محصولات و محصولات مشابه آن را می فروشد و شما با بازدید از سایت می توانید هر محصولی که می خواهید را با خیال راحت خریداری و از آن استفاده کنید.

×